14.040 Defa Okundu

Sezon başlamasıyla beraber sitemizin ziyaretçi sayısı %40 artmış bulunmakta. Sezon başlıyana kadar sessiz takılan avcı kardeşlerimiz sezon başlarken bir anda gerekli araç ve edevatı temit etmet ve temizlemenin derdirdine düştü. Allah kazasız belasız bir av sezonu geçirmenizi nasip eder işallah. Lafı dağıtmadan söylim inanılmaz bir derece bıldırcın sesi ile ilgili aramalar yapılmış. Günde 10-15 kişi bu etiketler sayesinde sitemizin geçici misafirleri oluyorlar. Peki bu sesi neden arıyorlar ?

Bıldırcın teybi yapmak icin olabilirmi ?  Merakımdan bende arattım bıldırcın sesi diye arama birinci sırada avhayat, ikinci sırada superpoze.com nin etiketi var. Etiket diyorum çünkü sitede bıldırcın sesi diye bir şey yok. Meraktan bakıyorum forumların çoğunda paylaşmışlar. Ama konuşmalar acayip komik. Şark kurnazlığı 5 i bin para. Helalcik sesi koyuyor foruma  biri abi napıyorsun sen ya yahu diyor  helalcik ben bıldırcın sesini önümüzdeki nesillerin duyumayacağı için bir ima olarak koyuyorum diyor millet helal olsun helalcik diyorlar. Yedikmi hayır yemedik !

Yakın zamanda bir abimiz çok çok yıllar önce vurduğu keklikleri eşşeğin sırtına yüklemiş fotoğraf çektirmiş ve bazı arkadaşların zılgıtını yemişti. O zılgıt atanlardan biri ile konuştum bana bıldırcından bahsediyor teybi kurdum şöle böle. eee dedik sen zamanında öyle davranmadınmı şimdi niye böyle davranıyorsun diye. Yeni köpek almış , köpeği bıldırcına alıştırmak diyor bizimki olaya. Yedikmi yemedik ! Şark kurnazlığı burdada giriyor devreye.(2 senedir alışmadımı hala köpek! )

Avcı arkadaşlarım kimse kimseyi kandırmasın , kandıranlar kendilerine nasıl yalan söyledikleri ufaktan anlattım.  Hiç gereği yok böyle şeylerin koyverin gitsin !  Koyverin gitsin ne  gerek var dimi babamın çok değil 20 sene önce her zamanki avlandığımız yerde yok burda kofonalar  yakalardım dediği (lüferin bayağı büyük hali) , yok burda eskiden keklik olurdu çok vurduk buralarda dediği yerler(keklik yok oralarda şimdi) bizde kardeşlerim çoçuklarımıza torunlarımıza anlatırız artık.  Bıldırcına gidip fişek atmadan döndüğüm gün çok oldu. Kahvede otururken bazı insanların 200 tane vurduk anamgiller yol yol bitiremedi geyiğini  herkes duymuştur bir şekilde. Oyuncular farklıdır ama mevzu aynıdır. Koyverin gitsin.

İşallah gelecek nesillere bir şeyler bırakabiliriz. İşallah çoluk çoçuğumuzla bıldrcın avına gitmeyi Allah bize nasip eder. Onlarında kendi çoçukları ile gitmek  istemeside gayet doğaldır.

Yedinizmi yemediniz dimi koyverin gitsin kimin umrunda alt tarafı bir kuş yahu !

Emrah Birlik

Ama dersenizki  illa istiyorum bıldırcın sesini  uyurken iyi geliyor derseniz alın buyrun.

Merak ediyorum kaç kişi bu yazının üstüne bıldırcın sesi indir ecek!

5 Yorum Var to “Bıldırcın Sesi – Bıldırcın Teybi”

  Custom avatar
  mehmet acar
  Ekim 17th, 2011 at 22:00

  benim oğlan bıldırcın hastası. yok fotosuna bakayım, yok yazıcıdan çıkar derken, sesi dinleteyim dedim, demez olaydım …:)
  yazıyı sonra okudum….

  Custom avatar
  nuri
  Ocak 28th, 2012 at 03:24

  bende bıldırcın delisiyim ve 13 yaşındayım besliyorum hemde yumurta yapıyorlar

  Custom avatar
  dağların sansarı
  Ağustos 21st, 2012 at 11:56

  ne dediğini bilmiyosun sen kardaş anlatım sıfır ama ben profesyonel avcıyım limiti zorlamam limit neyse orda bırakırım saat önemli değil otururum gövecin basına benim için av doga ve ben başbaşa keyif güzellik ordadır

  Custom avatar
  tayfun
  Eylül 14th, 2012 at 22:40

  arkadaş insan azdaha uzun koyar bıldırcın sesını

  Custom avatar
  mehmet soydaş
  Ekim 6th, 2012 at 07:04

  Bende dayanmadım bıldırcın teybi yapacaklara bir şeyler yazayım dedim. Admin bence kaldır bu sesleri 1 ve 2. ses kuş çekmez. 3. ses iyi ama yeterli değil çok kısa bıldırcının esas sesinin çok kısa bir bölümü Yinede 3. sesi sürekli çaldırın. Teypçilere bir önerim evdeki arabadaki yüksek wat kaliteli ses sistemlerinizi kullanmayın onlar pek kuş indirmiyor.

Yorum Kismi

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar
Bizler amatör ruhumuzla av ve yaban hayatına bir katkıda bulunmaya çalışan bir aileyiz. Bizleri bu yolda yalnız bırakmadığınız için teşekkürler. Güzel ve yararlı bilgileri toparlayıp siz avcı kardeşlerimize sunuyoruz. Herkes bilinçlensin herkes yaban hayatına sahip çıksın istiyoruz. Gelecek nesillere olan borcumuzdur bu. Emanetimize sahip çıkalım... Bu bölüm sizin bilgilere daha rahat ulaşmanız için yapılmıştır. Forumunuza üye olunuz. Burası sizin siteniz. Av ve yaban hayatı için verdiğimiz mücadeleye sizde katılın...