2.326 Defa Okundu
superpozeYORUM EKLE

Jura Laufhund

KÖKENİ
Nil av köpeklerinden türetilmiş. Avrupaya Fenikeliler tarafından getirilmiştir. İsviçreye ilk kez Romalılar zamanında getirildi.

TANIMI
Erkekler 49-59 cm dişileri 47-57 cm yüksekliğinde,  ve ortalama 18-20kg. Ağırlığında orta büyüklğkte bir köpektir. Uzun bir gövdesi, ince bir başı ve güçlü bir burnu vardır. Gözleri: siyah bakışları yumuşaktır. Kulaklar: düşük, çok uzun ve konik. Kuyruk: düz yada hafif kıvrık olur. Tüyler: kalın ve sık. Renkler: kahverengi, sarı, kırmızımsı, bazılarının sırtında siyah bir bölge vardır. Göğsünde beyaz lekeler olabilir.

KİŞİLİĞİ
Zeki ve coşkulu bir avcıdır. Av sırasında inatçıdır. Evde sakin ve duyguludur.

KULLANIMI
Avı bulma konusunda yanılmaz. En zor arazilerde bile yorulmaz ve her türlü avda kullanılır.

NOT:
St. Hubert olarak bilinen bir türüde vardır. Daha sağlam kemik yapısı, derisindeki sarkıklar ve daha iri başıyla ayırt edilir.

Yorum Kismi

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar
Bizler amatör ruhumuzla av ve yaban hayatına bir katkıda bulunmaya çalışan bir aileyiz. Bizleri bu yolda yalnız bırakmadığınız için teşekkürler. Güzel ve yararlı bilgileri toparlayıp siz avcı kardeşlerimize sunuyoruz. Herkes bilinçlensin herkes yaban hayatına sahip çıksın istiyoruz. Gelecek nesillere olan borcumuzdur bu. Emanetimize sahip çıkalım... Bu bölüm sizin bilgilere daha rahat ulaşmanız için yapılmıştır. Forumunuza üye olunuz. Burası sizin siteniz. Av ve yaban hayatı için verdiğimiz mücadeleye sizde katılın...